«

»

Lis 09

Termoizolacja, energooszczędne rozwiązania cz.2 ( okna energooszczędne )

Na pewnym poczytnym portalu branżowym, pojawił się ciekawy artykuł, dotyczący jednego z oferowanych przez naszą firmę produktów.
Mowa o profilu: Corona SI 82+ Zobacz artykuł
Jest to niepowtarzalne rozwiązanie, nie mające sobie równych na rynku okiennym. W bardzo nowatorski sposób, firma Schüco rozwiązała kwestię wzmocnienia profili. Stosując specjalne przekładki aluminiowe, zamiast tradycyjnej stali, udało się uzyskać profil ośmio-komorowy Likwidując dużą komorę w której normalnie znajduje się wzmocnienie, uzyskano znacznie lepsze parametry izolacyjności, bez zwiększania grubości profilu. Jeśli dodatkowo zastosujemy takie rozwiązania jak:
Szyba dwukomorowa energooszczędna (aktualnie w promocji), ciepły montaż oraz ciepły parapet, otrzymamy idealne rozwiązanie do domów pasywnych, o najwyższych parametrach energetycznych.

4 Komentarze

Skip to comment form

 1. Jasiek

  czemu służy zamiana wzmocnienia ze stalowego na aluminiowy, czy to jest równie wytrzymałe, czy tylko cieplejsze?

 2. admin

  Na wytrzymałości niestety nie zyskujemy, natomiast zdecydowanie na izolacyjności.

 3. lolo69

  czy wzmocnienie aluminiowe jest takie samo wytrzymałe jak stalowe czy ma mniejsza wytrzymałość i czy związku z tym zmniejszają się gabaryty stolarki?? bo to że zyskujemy lepszą izolacje to nie podlega dyskusji ;))

 4. admin

  Jak już pisałem w poprzedniej odpowiedzi, zyskujemy na izolacji, niestety nie jesteśmy w stanie zrobić zbyt dużych okien.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge