Solidna Firma po raz Trzeci !!

Jedna rzecz nie udała się w zeszłym roku w naszej firmie, z czego akurat powinniśmy być raczej szczęśliwi, ponieważ mowa tu o kryzysie. Chyba każdy z niepokojem oglądał wiadomości, w których to ( jak zwykle ) dziennikarze przekazywali mrożące krew w żyłach informacje. Zresztą nie bez celu, gdyż ludzie tak na prawdę wolą słyszeć wieści złe. Dlatego być może to właśnie media, były główną przyczyną pogłębienia kryzysu ( same na pewno na tym nie straciły :).
Są na szczęście tacy, którzy potrafią osiągać sukcesy, nie zważając na niesprzyjające warunki.
Nasza firma zniosła kryzys jak lekki katarek a nie jak ptasią grypę :), za co między innymi zostaliśmy nagrodzeni ( po raz trzeci !! ), certyfikatem Solidna Firma.

Solidna Firma

Wręczenie certyfikatów odbyło się 4 lutego 2010r, w sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu, o czym można przeczytać na wielu portalach informacyjnych oraz na naszej stronie firmowej: Fabryka Okien, na której można obejrzeć certyfikat
To nie koniec wyróżnień, zdradzę że już za kilka dni, nasza firma odbierze …
… ale o tym za kilka dni. 😛

2 Komentarze

 1. witam, proszę o odpowiedź czym różni się szyba 33.1 od 6mm. które mocniejsze i dlaczego? a i za co dostali państwo tak prestiżową nagrodę?

  1. Witam,
   Trudno porównać jest szklenie 33.1 oraz 6mm ponieważ zastosowanie ich uzależnione jest głownie od gabarytów szkła oraz miejsca montażu.

   Jeżeli zależy nam na zwiększonym bezpieczeństwie powinniśmy wybrać zespolenie ze szkłem 33.1 które posiada już klasę bezpieczeństwa. Są to dwie tafle szkła 3mm, sklejone folią PVB. Przy rozbiciu takiego szkła odłamki nie rozpadają się a pozostają na folii. O takim zespoleniu powinniśmy pomyśleć szczególnie przy drzwiach balkonowych, w pomieszczeniach gdzie bawią się dzieci, w szkołach oraz wszędzie tam gdzie istnieje możliwość zranienia odłamkami rozbitego szkła.

   Szkło o grubości 6mm stosowane jest przede wszystkim w miejscach gdzie nie możliwe jest zastosowanie standardowego szkła 4mm. Jest bardziej odporne na uderzenia i bardziej wytrzymałe od tafli o grubości 4mm oraz szkła 33.1. W momencie rozbicie szkła 6mm rozpadnie się ono na ostre, łatwe do skaleczenia się kawałki, dlatego przy dużych konstrukcjach zalecane jest hartowanie szkła 6mm. Hartowanie powyższa 5krotnie jego wytrzymałość na uderzenia przedmiotami miękkimi oraz powoduje że przy rozbiciu tafli, rozsypie się ona na bardzo wiele tępych niemożliwych do zranienia kawałków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge