Promocja na szyby energooszczędne

27 kwietnia 2010 4 przez Małgorzata Kumpicka

W tym miesiącu wprowadzone zostały do sprzedaży kolejne promocyjne szyby, których zastosowanie oraz właściwości chcielibyśmy wam przybliżyć.
Szyby te charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej. Czym jest zatem owy współczynnik. Według definicji „ jest to ilość ciepła, jaka przechodzi przez przegrodę przy różnicy temperatur po obu stronach przegrody wynoszącej 1˚C .„ Czyli w naszym przypadku to ilość ciepła która przechodzi przez szybę jeżeli na zewnątrz i wewnątrz będzie panowała niezmienna różnica temperatur wynosząca 1˚C.
SZKLENIE U=0,5
Pierwszym zespoleniem jest szyba która posiada wyjątkowo niski współczynnik przenikania ciepła na poziomie U=0,5. Jest to szyba 2-komorowa, która zbudowana jest z trzech tafli szkła 4mm oraz dwóch ramek międzyszybowych o szerokości 18mm z gazem argonem (4 / 18ar / 4 / 18ar / 4). Pakiet całego zespolenia wynosi aż 48mm. Czyli grubość tego zespolenia jest znaczna. Trzeba wziąć również pod uwagę, że nie ma możliwości zastosowania tego zespolenia do profili Komfort oraz Komfort Styl gdzie szerokość profila skrzydła jest zbyt wąski. Jednakże zespolenie to świetnie sprawdzi się w profilach Prestiż, Prestiż Styl oraz 5-komorowym Komfort Cava. Dzięki zastosowaniu w tym zespoleniu ciepłej ramki Swisspacer, ograniczymy ryzyko powstawania mostków termicznych oraz wyroszenia się pary wodnej wewnątrz pomieszczenia.


SZKLENIE SOLAR U=0,5
Kolejną propozycją jest zespolenie również o obniżonym współczynniku przenikania ciepła na poziomie U=0,54 wzbogacone dodatkowo o specjalne powłoki z tlenków metali na zewnętrznych taflach szkła, Planitherm ONE. Jest to również zespolenie 2-komorowe ze szkłem 4mm, o szerokości całkowitej 43mm. Ta wyjątkowa budowa tego zespolenia ogranicza bezpośrednie nagrzewanie się pomieszczeń od słońca o 33%. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania możemy zredukować zasłanianie okien roletami i żaluzjami w lecie, a w zimie ograniczyć wydatki na ogrzewanie. Zespolenie to również posiada w standardzie ciepłe ramki Swisspacer. Zespolenie to również stosujemy jedynie z profilami z linii Prestiż oraz z Komfort Cava..