Jak wybrać firmę okienną, żeby nie zostać oszukanym ?

Właśnie takie pytanie powinien zadać sobie każdy klient:  jak wybrać firmę okienną, żeby nie zostać oszukanym ?

Jeśli bardzo nam zależy na tym, aby uczciwa firma okienna dokonywała nam wymiany okien, to przede wszystkim powinniśmy odwiedzić jej salon firmowy, aby się przekonać, że nie mamy do czynienia z naciągaczami. Ocena standardu biura sprzedaży, również może nam podpowiedzieć, z kim mamy zamiar współpracować.  Niestety sporo ludzi daje się właśnie wrobić, płacąc zaliczki nieistniejącym firmom. Tak było również w tym przypadku: fałszywy instalator okien

Przy okazji proponujemy odwiedziny w salonach okiennych firmy Empol:

12 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Święta racja. Moi sąsiedzi też zostali oszukani. Trzeba uważać na osoby przychodzące do mieszkania i na „wyjątkowe” promocje. Nie ma okien i nie ma zaliczki. Ja miałam farta bo kupiłam okna w empolu i jestem zadowolona. Czasem warto zapłacić trochę więcej ale mieć pewność że dostaniemy dobry towar.

 2. Zgadzam się z poprzednim komentarzem, w dzisiejszych czasach jest masa nieuczciwych firm, które tylko czekają na naiwnych klientów. Ja jestem zadowolonym Klientem solidnej i długo będącej na rynku firmy:)i do tego wszystkich zachęcam. Zaoszczedzmy sobie kłopotów!

 3. Moja teściowa kupiła okna właśnie w takiej ” firmie koguciku” gdzie zamiast okien dostała informację że okien nie ma i nie wiadomo kiedy będą. Teściowa zrobiła śledztwo jak to możliwe skoro zapłaciła i miały być gotowe i dowiedziała się, że owszem okna są ale ten Pan który okna zamówił w jej imieniu jest niewypłacalny i okien nie dostanie. Ja kupiłam okna w Empolu i nie było problemów. Pani do mnie zadzwoniła po dwóch tygodniach ,że okna są. Przyjechali i zamontowali.
  Tak powinno to wyglądać. Jestem zadowolona.

 4. Faktycznie Klienci chwalą sobie, że w Firmie Empol na pomiary przyjeżdzaja Panowie Technicy oznakowanymi samochodami i zapisując sie na pomiar w biurze sa informowani z imienia i nazwiska Kto do nich zawita. Stwarza do bezpieczeństwo dla naszych Klientów, zwłaszcza dla osób starszych i samotnych.

 5. Ja też mam okna z Empolu i jestem zadowolona 🙂

 6. Mam wrażenie, że osoby które biorą się za budowę domu to są jak w dowcipie „samuraje” : Dlaczego samuraj nie jada miodu?Ponieważ prawdziwy samuraj żuje pszczoły.Na szczęście ten etap mam już za sobą i czas pochwalić dwie firmy które przyczyniły się do mojego dobrego samopoczucia kiedy już mieszkam w swoim wymarzonym domku.Jedna to EMPOL- pamiętam jak dziś ekipa zaczekała do mojego przyjazdu(goniłam przez „pół miasta” zastanawiając się kiedy wyskoczą ” misiaczki” , i i na miejscu miłe zaskoczenie wszystko szło sprawnie , w jeden dzień wszystkie okna były założone(dobrze ze wpłaciłam całość przy podpisaniu um. bo jeszcze musiałabym zatrzymywać się i pobierać gotówkę albo przelew robić), Druga to Hurtownia Materiałów w Miękini – nie zdazyło sie żeby czegoś nie dowieźli i nie było to na czas.

 7. Najważniejsze to szukać Firmy bezpiecznej z dobrą renomą na rynku i z wieloletnim stażem. Wiele Firm oferuje bardzo niską cenę za okna gdzie po krótkim czasie wychodzi ich też niska jakość.Ja wybrałam znaną Firmę EMPOL ,która jest rynku 16 lat .

 8. Naczytałam się opinii w internecie ale stwierdziłam że piszą ludzie targani mocnymi emocjami więc chciałam się sama przekonać, tym bardziej że o Waszej firmie są albo bardzo negatywne albo bardzo pozytywne opinie na forach. Przespacerowałam się więc po biurach paru firm także i Waszej w celu uzyskania informacji co do kosztów wymiany. Muszę pochwalić panią z biura na Hallera, bardzo sympatycznie i rzeczowo mi wszystko wytłumaczyła. Co ważne dowiedziałam się, że mają serwis gwarancyjny i pogwarancyjny tych okien! Ceny są konkurencyjne ale przyznam, że zdecydowałam się na Empol właśnie ze względu na te dodatkowe usługi. Przynajmniej wiem że jeśli udzielacie tak długiej gwarancji to będzie porządnie zrobione.

 9. Cóż przyszło nam żyć w czasach oszustów. Warto dokładnie sprawdzić firmę z którą ma sie zamiar podpisać umowę i powierzyć swoje pieniądze. Czy ma stronę internetową, gdzie ma siedzibę i wykonac tam telefon, czy osoba której mamy zaufać jest ich pracownikiem, oczywiście telefon bierzemy ze strony internetowej lub z książki telefonicznej, nigdy nie bierzemy nr od przedstawiciela który jest w naszym domu( bo odebrać może jego kolega który jest w zmowie i dramat gotowy). Tylko po co ? Bezpieczniej jest iść do biura firmowego, oglądnąć spokojnie okna a nie kupować opowieść, i tam uzyskać informacje o firmie, towarze, warunkach gwarancji itp. Umówić sie na wymierzenie i wycenę a nastepnie podpisać umowę, Ja tak zrobiłem i uważam, że przemyślane zakupy to dobre zakupy.

 10. Złodziejstwa nie brakuje, są przecież znane przypadki że w nocy wymontowali okna, drzwi i całą instalację hydrauliczną. Nie wiem jak gdzie indziej, ale na Dolnym Śląsku jest to popularna forma zarabiania.

 11. Lepiej uważać na firmy które chodzą od mieszkania do mieszkania i podpisują umowy na miejscu. Duzo jest takich firm… a potem nie ma kasy i nie ma firmy……

 12. W każdej branży może się przytrafić taka niespodzianka. Ludzie źli będą zawsze, na szczęście tych dobrych też nie brakuje.
  Ja dużo kupuję drewna z zagranicy, podbitkę drewnianą ściągam z Austrii, deski elewacyjne ze Szwecji, muszę przyznać że nie trafiło mi się jeszcze, żeby ktoś chciał mnie oszukać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge