Targi Fensterbau Frontale

    Na zaproszenie firm Schüco i  Tremco Illbruck, mieliśmy okazję spędzić dwa długie dni w pięknych okolicach Norymbergi w Niemczech. Celem naszej wycieczki było zwiedzanie fabryki produkującej systemy do ciepłego montażu oraz spędzenie jednego dnia na międzynarodowych targach budowlanych Fensterbau Frontale 2012, gdzie spotykają się  dostawcy oraz klienci z branży budowlanej aby wymienić doświadczenia ale przede wszystkim pochwalić się nowościami jakie przygotowywane był specjalnie na to wydarzenie.

 

Pierwszy dzień przeznaczony był na zwiedzanie fabryki produkującej, taśmy oraz folie do „ciepłego montażu” . Dzięki uprzejmości pracowników Tremco Illbruck mogliśmy poznać cały proces produkcyjny oraz obejrzeć proces wytwarzania materiałów, których używamy aby podnieść standard usług montażu w naszej firmie. Stwierdzenie niemiecka precyzja okazało się w pełni zasłużone. Dopracowane w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne zrobiły na nas duże wrażenie.
Jako przedstawiciele firmy EMPOL, mieliśmy okazję uczestniczyć w międzynarodowym wydarzeniu jakim są targi Fensterbau Frontalne 2012, które corocznie odbywają się w Norymberdze. Rozmiar przedsięwzięcia i zorganizowanie mile nas zaskoczyły i były na bardzo wysokim poziomie. Nas jako producentów okien najbardziej interesowały wszystkie nowości skrzętnie skrywane przez naszych dostawców, aby zaskoczyć nas właśnie na targach.
Firma Schüco w tym roku przedstawiła kilka niezwykle ciekawych rozwiązań, na które zapotrzebowanie na polskim rynku ciągle wzrastało.
Nowa, całkowicie zmodernizowana budowa drzwi unoszono-przesuwnych HS, z ciekawym potrójnie uszczelnionym niskim progiem i możliwością montażu w skrzydłach, wielokomorowych energooszczędnych zespoleń szkła, ucieszyła nie tylko producentów ale również inwestorów domów wysoce energooszczędnych i pasywnych.
Kolejną innowacyjną propozycją pokazaną na targach przez firmę Schüco były nowe folie do okleinowania profili, których wykonanie oparte zostało o technologię wykorzystywaną przy produkcji plastikowych elementów nadwozi samochodów. Dzięki temu, inwestorzy będą mieli możliwość jeszcze większego dopasowania koloru stolarki do zamierzonego wyglądu budynku. Możliwości kolorystyczne jakie daje nam ta technologia są nieograniczone.
Warto podkreślić również takie nowości jak, drzwi otwierane za pomocą czytnika linii papilarnych, specjalne wkładki we wrębie szybowym, oraz nowe łączniki profili.Kolejnym dostawcą firmy EMPOL jest producent okuć budowlanych firma Winkhaus, która zaskoczyła nie tylko wyglądem stoiska, co ilością nowości i innowacyjnych rozwiązań prezentowanych na targach. Ciężko jest wymienić wszystkie , ale postaram się pokrótce opowiedzieć o tym co na nas wywarło największe wrażenie. Nowoczesne rozwiązanie elektronicznego systemu kontroli dostępu, dzięki zastosowaniu specjalnego klucza, który jest jednocześnie nośnikiem danych oraz specjalnych wkładek, które te dane odczytują i wysyłają do komputera centralnego, istnieje możliwość obserwacji ruchu w budynku i sprawowanie nad nim pełnej kontroli. Kolejną ciekawą propozycją były drzwi z automatycznym ryglowaniem z czujnikiem zbliżeniowym oraz czytnikiem linii papilarnych. Dla wymagających klientów Winkhaus przedstawiał również okucia obwiedniowe jak np. ActivPilot Comfort PADK, z funkcją równoległego odstawienia skrzydła od ościeżnicy, jak i wiele innych interesujących rozwiązań.

 

Te dwa dni spędzone w branżowym gronie nastroiły nas niezwykle pozytywnie oraz otworzyły nowe horyzonty.
Większość nowości prezentowanych przez naszych dostawców wprowadzimy na stałe do sprzedaży. Zapraszamy na stronę www.empol.pl gdzie o wszystkich nowościach będzie można przeczytać na bieżąco. Klienci zagraniczni mogą odnaleźć naszą stronę wpisując w wyszukiwarce Fenster Aus Polen Schüco

 

 

 

5 Komentarzy

1 ping

Skip to comment form

 1. Ja mam drzwi typu HS i z szybą jednokomorową, nie zauważyłem aby było mi jakoś zimno, już sobie wyobrażam jak dobrze izoluje ten nowy system. Nie to żebym chciał zmienić, ale może kiedyś, jak na razie to za duży koszt.

 2. Ciekawe rozwiązanie. Na okna jestem już zdecydowany. Zastanowię się nad drzwiami HS. A może ktoś napisze jak się sprawdza takie rozwiązanie w praktyce i czy warto je kupić.

 3. Technologia wciąż idzie do przodu. Dobrze, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Dobre okucia są nie mniej ważne, niż energooszczędne szyby czy profil. Posiadając tak bogatą ofertę jest się w stanie sprostać każdemu wyzwaniu. Można zdobywać wszystkie rynki, te zagraniczne, coraz dalsze również. Życzę sukcesów i coraz większej liczby klientów.

  • Kupujący on 23 kwietnia 2012 at 08:28
  • Odpowiedz

  Na okna i rolety jestem już zdecydowany. Teraz zaciekawił mnie ten HS. Czy ktoś jeszcze ma zamontowane to rozwiązanie? Podzielcie się opiniami….

 4. Drzwi HS można zobaczyć w kilku Waszych biurach, czy w biurze Okna Świdnica również ?

 1. […] punkt, jakim jest montaż okien i drzwi. System też mieliśmy już okazję oglądać na targach w Norymberdze, gdzie został pokazany po raz pierwszy przez Tremco-Illbruck. Dziś wiemy już o nim wszystko i z […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge