Export okien pcv z Polski

6 maja 2024 0 przez admin

Okna plastikowe z Polski chętnie kupowane w Niemczech

Polska jest jednym z największych producentów okien plastikowych w Europie. W 2022 roku eksport okien z Polski wyniósł ponad 1,5 miliarda euro, z czego ponad połowa trafiła do Niemiec. Dlaczego okna plastikowe z Polski są tak chętnie kupowane w Niemczech?

**Jakość**

Polskie okna plastikowe to produkty wysokiej jakości, które spełniają europejskie standardy. Wykonywane są z materiałów pochodzących z renomowanych dostawców, a proces produkcji jest ściśle kontrolowany. Dzięki temu okna plastikowe z Polski są trwałe, szczelne i bezpieczne.

**Cena**

Okna plastikowe z Polski są konkurencyjne cenowo w stosunku do okien produkowanych w Niemczech. Dzięki temu polskie firmy mogą zaoferować swoim klientom atrakcyjne ceny.

**Dostępność**

Na niemieckim rynku istnieje duży popyt na okna plastikowe. Polskie firmy są w stanie zaspokoić ten popyt, oferując szeroki wybór okien o różnych wymiarach i właściwościach.

**Transport**

Polska i Niemcy sąsiadują ze sobą, dzięki czemu transport okien z Polski do Niemiec jest łatwy i niedrogi.

**Rozwój eksportu**

Eksport okien plastikowych z Polski do Niemiec stale rośnie. W 2022 roku eksport wzrósł o ponad 10% w stosunku do roku poprzedniego. Trend ten jest spodziewany się utrzymywać w kolejnych latach.

**Perspektywy**

Polskie firmy produkujące okna plastikowe mają dobre perspektywy rozwoju na niemieckim rynku. Wysoka jakość, konkurencyjna cena, dostępność i łatwość transportu to czynniki, które sprawiają, że okna plastikowe z Polski są atrakcyjną ofertą dla niemieckich klientów.