VENTAIR II TRDn

Zastanawiając się nad wymianą okien w mieszkaniu czy w domku jednorodzinnym, powinniśmy poza szczelnością, ilością komór oraz ciepłochronności pomyśleć na temat odpowiedniej wentylacji pomieszczeń. Jeżeli wcześnie zaplanowaliśmy wentylację mechaniczną jak klimatyzacja czy rekuperator temat nawiewnika ciśnieniowego się sam rozwiązuje, okna powinny być szczelne. Natomiast jeżeli mamy do czynienia z wentylacją grawitacyjną powinniśmy przed zakupem okien wziąć pod uwagę montaż nawiewników w kupowanej przez nas stolarce która w dzisiejszych czasach wyróżnia się wyjątkową szczelnością.

FABRYKA OKIEN EMPOL, proponuje swoim klientom kilka rodzai nawiewników. Najczęściej stosowanym jest jest ciśnieniowy Ventair. W większości przypadków stosowany jest do stolarki przeznaczonej do montażu w blokach i domach wielorodzinnych. Ten nie wymagający obsługi nawiewnik świetnie sprawdza się również w nowo budowanych domach jednorodzinnych z wentylacją grawitacyjną.
Wyposażony jest on w regulator przepływu, który reaguje na różnicę ciśnień pomiędzy powietrzem wewnątrz pomieszczenia a zewnątrz. Dzięki niemu ilość nawiewanego powietrza jest stała i niezależna od warunków zewnętrznych (wiatr, deszcz)

Do zamontowania nawiewnika niezbędne jest wykonanie odpowiednich otworów o ramie oraz skrzydle okiennym, dopasowane są one do możliwości przepływu powietrza przez nawiewnik oraz zapobiegnięciu wychłodzenia pomieszczenia. Otwory frezuje się na etapie produkcyjnym więc dobrze jest zaznaczyć to sprzedawcy przed wysłanie okien do produkcji.
Nawiewniki wykonane są z profili aluminiowych z elementami z tworzywa sztucznego. Regulator dodatkowo posiada izolację cieplną oraz akustyczną. Można również wyposażyć nawiewnik w pokrętło sterowane za pomocą sznurka. Opcja ta przydaje się szczególnie w miejscach gdzie nawiewnik zamontowany jest bardzo wysoko. Występuje on standardowo w kolorze białym i brązowym, natomiast istnieje również możliwość pomalowania nawiewnika na dowolny kolor z palety RAL.

A teraz trochę najważniejszych danych technicznych:

 • Przepływ nominalny ( charakterystyczny dla urządzenia, wyrażany w metrach sześciennych na godzinę) nawiewnika Ventair II TRDn to 24m³/h
 • Tłumienie hałasu na poziomie 36dB przy nawiewniku otwartym i 43dB przy zamkniętym
 • Wielkość czerpni (strona zewnętrzna) 346mm długość / 24mm wysokość
 • Wielkość regulatora (strona wewnętrzna) 395mm długość / 23cm wysokość

Nawiewnik ciśnieniowy brąz nawiewnik ciśnieniowy biały

4 Komentarze

1 ping

Skip to comment form

 1. Czy przy założeniu takich nawiewników nie ma niebezpieczeństwa że przy dużym wietrze będzie tamtędy wiało? Czy w zimie może to całkiem zastąpić wietrzenie nieużywanych pomieszczeń? Czy nie wychładza mieszkania? Czy to ma jakieś atesty?

  1. Nawiewniki montowane są zazwyczaj w górnej części okna aby jego użytkownik nie był narażony na bezpośrednie odczucie chłodu które przy dużej różnicy temperatur może wystąpić blisko otwartego nawiewnika. W miarę nasilania się wiatru płat który zamontowany jest w nawiewniku w czerpni od strony zewnętrznej unosi się i obraca wokół górnej krawędzi przymykając przekrój przelotu powietrza. Gdy prędkość wiatru maleje płat opada. Spełnia on funkcję, automatycznego regulatora przepływu zapewniając stały strumień niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

   Nawiewnik Ventair II wymienia stale powietrze w pomieszczeniu, jeżeli część domu jest wyłączona z użytku w okresie zimowym, jest ogrzewana, i oczywiście ilość nawiewników jest dobrze dobrana do wielkości pomieszczenia nie powinno być problemów z wymianą powietrza. Jednak zalecane jest co jakiś czas krótkie wietrzenie.

   Ventair II posiada oczywiście aprobatę dla nawiewników ciśnieniowych oraz atest higieniczny.

 2. kilka rodzajow! nie rodzai, nie ma takiego slowa

  1. Oczywiście zgadzam się, w tekście pojawił się błąd.

 1. […] postanowiliśmy założyć wentylację mechaniczną jak klimatyzacja czy rekuperator sprawę nawiewnika ciśnieniowego się sam ucina, okna muszą być szczelne. Tymczasem jeżeli mamy do czynienia z wentylacją […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge