Drzwi przesuwane typu HS – wpuść ogród do domu.

Marząc o własnym domu oglądamy setki projektów architektonicznych w poszukiwaniu tego jedynego wymarzonego. Często decyzja zakupu projektu podyktowana jest wyglądem zewnętrznym, wielkością tarasów czy rozmieszczeniem pokoi. Warto zwrócić uwagę na to że projekt również można dostosować do naszego wyobrażenia o idealnym domu.
Życie rodzinne skupia się w salonie. Tam przyjmujemy gości, odpoczywamy i bawimy się. Dlatego zadbajmy o to, by to szczególne miejsce było nie tylko funkcjonalne ale i odpowiednio doświetlone. W standardowych projektach, z salonu na ogród prowadzą niewielkie drzwi tarasowe, które przysłonięte nawet lekką firanką nie doświetlą dużego salonu. Światło przejścia i zwykle wysoki próg drzwi, często również stanowi problem przy wynoszeniu większych rzeczy na ogród lub taras. W przypadku większości projektów, wymiary stolarki można dowolnie modyfikować. Dlatego też firma Empol zachęca i poleca swoim klientom drzwi przesuwane, których szerokość może dochodzić do 6500mm. Daje to klientowi dodatkowe możliwości aranżacji pomieszczenia, otwiera nowe perspektywy kreowania swojego wnętrza. Duże tafle szkła, które montowane są w drzwiach HS powiększają również optycznie pomieszczenie, tworząc przeźroczystą barierę między wnętrzem domu a ogrodem. Przy otwarciu skrzydła nie zajmują miejsca w pomieszczeniu, a ich obsługa jest prosta. Poprzez ruch klamki skrzydła bardzo delikatnie unoszą się i bez żadnego wysiłku będzie mogło przesunąć je nawet dziecko. Niski próg aluminiowy jaki zastosowany jest w tych drzwiach, można praktycznie zrównać z płaszczyzną podłogi, dzięki czemu nie będziemy musieli już patrzeć pod nogi przy wychodzeniu. Jest to niezwykle pożądane rozwiązanie, gdy w domu są małe dzieci lub osoby niepełnosprawne, dla których łatwość poruszania i brak przeszkód się jest niezwykle ważne.
Drzwi HS firmy EMPOL oparte są na wielokomorowych profilach Schuco CT70, dzięki czemu w połączeniu z najwyższej jakości szybami zespolonymi o współczynniku U=0,7 lub U=0,5
spełniają najwyższe wymogi termoizolacyjne. Specjalna konstrukcja ościeżnicy i skrzydeł jest niezwykle odporna na wiatr i wodę opadową.
Empol produkuje drzwi HS w pięciu różnych typach otwierania i w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Dzięki jakości wykonania oraz doświadczeniu jakim dysponują w produkcji drzwi HS oraz wielu zadowolonym klientom, firma EMPOL Okna Wrocław,cieszy się niesłabnącą popularnością w produkcji tego rodzaju stolarki okiennej.

4 Komentarze

Skip to comment form

 1. takie drzwi przesuwne mogą chyba zastąpić całą ścianę w salonie, to musi być widok… tylko czy konstrukcyjnie jest możliwe takie rozwiązanie ?

 2. Witam.
  Owszem drzwi na tym profilu można ze sobą łączyć. Dzięki ramie o szerokości 16,7cm są wyjątkowo stabilne i można zabudować nimi całą ścianę.

  Pozdrawiam

  • mr mime on 9 października 2010 at 08:47
  • Odpowiedz

  a czy ceny są już konkurencyjne? czy nadal bardziej opłaca się sprowadzić z niemiec?

 3. HS dobra i ładna rzecz. W Empolu i wykonanie niczego sobie, wszystko ładnie i czysto. Cena umiarkowana jak za taki wygląd. Polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge