Wyższość okien PVC nad oknami drewnianymi, w czym są lepsze okna plastikowe?

Wyższość okien PVC nad oknami drewnianymi, w czym są lepsze okna plastikowe?

18 kwietnia 2023 2 przez admin

Okna z PVC (polichlorek vinylu) 

są popularnym wyborem w wielu domach i budynkach. Zastępują tradycyjne okna drewniane, które były dominującym rozwiązaniem w przeszłości. Istnieje wiele powodów, dlaczego okna z PVC są uważane za lepsze od drewnianych. W tym artykule przyjrzymy się kilku z tych powodów.

Wysoka trwałość i łatwość w utrzymaniu
Okna z PVC charakteryzują się wysoką trwałością, co sprawia, że są one długotrwałym rozwiązaniem. Są odporne na korozję, szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy promieniowanie UV. Nie wymagają również malowania ani konserwacji, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze na dłuższą metę. Wystarczy regularne czyszczenie, aby zachować ich atrakcyjny wygląd na wiele lat. 

Doskonała izolacja cieplna i akustyczna 

Okna z PVC są znane z doskonałych właściwości izolacyjnych. Dzięki specjalnym komorom powietrznym wewnątrz profili PVC, redukują przewodzenie cieplne, co pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz pomieszczeń. Dzięki temu można zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i klimatyzacji. Dodatkowo, okna z PVC również doskonale tłumią dźwięki z zewnątrz, co pozwala na cichsze i bardziej komfortowe wnętrza.

Wysoka ochrona przed włamaniem

Okna z PVC są również bezpieczne, gdyż posiadają specjalne mechanizmy antywłamaniowe, takie jak wielopunktowe zamek centralny, bolce antywyważeniowe czy szyby zespolone. To sprawia, że są trudniejsze do sforsowania przez potencjalnych włamywaczy, co zwiększa poziom bezpieczeństwa domu lub budynku.

Bogaty wybór wzorów i kolorów
Okna z PVC oferują szeroki wybór wzorów, kształtów i kolorów, co pozwala na dopasowanie ich do różnorodnych stylów architektonicznych i indywidualnych preferencji estetycznych. Mogą być także laminowane, co pozwala na imitację wyglądu drewna lub innych materiałów, zachowując jednocześnie korzyści PVC.

Ekologiczne i przyjazne dla środowiska
PVC jest materiałem, który można bezpiecznie przetwarzać i recyklingować, co czyni okna z PVC ekologicznym wyborem. Ponadto, ich długotrwała trwałość i wysoka izolacyjność termiczna