«

»

Wrz 08

Termoizolacja, energooszczędne rozwiązania cz.1

Tym wpisem chciałbym rozpocząć pewną serię, traktującą o ciągle gorących tematach, poruszanych w branży budowlanej czyli: energooszczędność, termoizolacja i wentylacja.

Na początek będzie troszkę przewrotnie, zacznę bowiem nie o tym jak zatrzymać ciepło wewnątrz budynku, tylko jak go do niego nie wpuścić.

Być może, po części to zasługa letniego ( jeszcze ) nastroju  🙂 a po części potrzeba uświadomienia zainteresowanych, że mają taką możliwość.

Wydatki na klimatyzację, podobnie jak na ogrzewanie, można ograniczyć, stosując technologie 21-go wieku.

Mowa tu o szybie Climaplus Solar, posiada ona specjalną, niewidoczną powłokę, redukującą nagrzewanie się pomieszczeń od promieni słonecznych aż o 32 %. Co w znacznym stopniu ogranicza wydatki na klimatyzację ( około 27% ) i co równie ważne, nie zmusza nas do zasłaniania okien w piękną, słoneczną pogodę. Dodatkowo zatrzymuje część promieniowania UV.

Człowiek ma to już w swojej naturze, że latem narzeka na gorąco a zimą na zimno :).
Na szczęście firma empol produkuje okna pcv dostosowane na każdą porę roku.

Wojtek

7 Komentarzy

Skip to comment form

 1. mimus

  czy ta powłoka przyciemnia szybę, a tym samym zabiera część światła przenikającego do wnętrza mieszkania?

 2. admin

  Nie zabiera światła.
  Szyba termoizolacyjna typu Climaplus Solar, jest przezroczysta i na pierwszy rzut oka, nie różni się od standardowej szyby k= 1.0

 3. dociekliwy

  czy taka szyba jest grubsza, czy np. może też być antywłamaniowa i czy to osłabi jej właściwości?

  1. Małgorzata Kumpicka

   Witam,
   Standardowe zespolenie Climaplus Solar składa się z tafli szkła Climaplus Solar o grubości 4mm (jest to pierwsza szyba od strony zewnętrznej), następnie ramka dystansowa z gazem argonem o szerokości np.16mm i kolejna tafla szkła 4mm (czyli 4CS/16ar/4).
   Zamiast ostatniej szyby 4mm możemy zastosować dowolne szkło antywłamaniowe lub bezpieczne. Climaplus Solar żeby spełniało swoje zadanie musi być na pierwszej pozycji od strony zewnętrznej.

 4. PIOTREK

  szanowny Panie czy szyba którą Pan tu zachwala łączy w sobie 2 cechy: ciepło zimą a chłodno latem, czy powinienem kupić 2 komplety szyb i przekładać je zależnie od pory roku :-)) Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź

 5. admin

  Odp. dla „PIOTREK”:
  Tak, oczywiście nie jest to szyba tylko na sezon letni :).
  Współczynnik przenikania ciepła „U” dla metody badawczej wynosi: 1.0 a dla metody obliczeniowej 1.1
  Jedyny minus tej szyby, to fakt, że jeśli będziemy chcieli, aby pierwsze wiosenne promyki słońca podgrzały nam nieco pomieszczenie, to może okazać się to niemożliwe.

 6. lorytek

  Widzę że macie teraz w promocji szyby energooszczędne. W zasadzie niedługo będą pewnie w standardzie dodawane do wszystkich okien.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

CommentLuv badge