Nowe standardy w fabryce okien Empol

3 lutego 2010 4 przez admin

Wolnym, acz zdecydowanym krokiem, zbliża się kolejny sezon budowlany. Kolejny rok – kolejne zmiany, tak to już jest, gdy firma ma się rozwijać. Zmiany w branży okiennej może nie następują tak szybko jak w komputerowej, jednak uważamy że zawsze warto być gdzieś na czele, wyznaczać nowe standardy i podnosić poprzeczkę. Podobnie gdy wprowadzaliśmy do naszej oferty Ciepły Montaż czy Ciepły Parapet, byliśmy jedną z pierwszych firm, która sięgnęła nowych technologii.
Wprowadzone nowe standardy, obejmują trzy bardzo ważne zmiany:

  • Okucie Activ Pilot w standardzie ze stopniowanym uchyłem.
  • Klamki Secustic firmy Hoppe w standardzie
  • Listwa podokienna w standardzie

 

Krótko o nowościach:

Okucie Activ Pilot firmy Winkhaus, to najnowocześniejsze okucie na rynku, które poprzez specyficzną budowę elementów ryglujących, nawet w swojej podstawowej konfiguracji, jest dużo bardziej odporne na włamanie niż inne rozwiązania na rynku. Standardowo w każdym skrzydle uchylno-rozwieranym, montujemy mechanizm stopniowania uchyłu , który pozwala na płynną regulację szczeliny.
Pisaliśmy już o tym rozwiązaniu w tym artykule.


Kolejna zmiana to klamki firmy Hoppe, które oczywiście poza swoim prestiżem i solidnością wykonania, są również odporne na włamywaczy. Pomysłowe rozwiązanie mechanizmu klamki, nie pozwala na jej obrócenie przy ingerencji z zewnątrz.


Listwa podokienna, choć wykorzystywana przez naszą fabrykę na szeroką skalę, to dopiero teraz będzie dokręcana do każdego okna. Jej zalety, to między innymi: zabezpieczenie okna w transporcie ( podczas przeładunku okno stawiane jest na listwie ), ułatwienie montażu, uszczelnienie dolnego połączenia z murem.