Nowe standardy w fabryce okien Empol

Wolnym, acz zdecydowanym krokiem, zbliża się kolejny sezon budowlany. Kolejny rok – kolejne zmiany, tak to już jest, gdy firma ma się rozwijać. Zmiany w branży okiennej może nie następują tak szybko jak w komputerowej, jednak uważamy że zawsze warto być gdzieś na czele, wyznaczać nowe standardy i podnosić poprzeczkę. Podobnie gdy wprowadzaliśmy do naszej oferty Ciepły Montaż czy Ciepły Parapet, byliśmy jedną z pierwszych firm, która sięgnęła nowych technologii.
Wprowadzone nowe standardy, obejmują trzy bardzo ważne zmiany:

 • Okucie Activ Pilot w standardzie ze stopniowanym uchyłem.
 • Klamki Secustic firmy Hoppe w standardzie
 • Listwa podokienna w standardzie

 

Krótko o nowościach:

Okucie Activ Pilot firmy Winkhaus, to najnowocześniejsze okucie na rynku, które poprzez specyficzną budowę elementów ryglujących, nawet w swojej podstawowej konfiguracji, jest dużo bardziej odporne na włamanie niż inne rozwiązania na rynku. Standardowo w każdym skrzydle uchylno-rozwieranym, montujemy mechanizm stopniowania uchyłu , który pozwala na płynną regulację szczeliny.
Pisaliśmy już o tym rozwiązaniu w tym artykule.


Kolejna zmiana to klamki firmy Hoppe, które oczywiście poza swoim prestiżem i solidnością wykonania, są również odporne na włamywaczy. Pomysłowe rozwiązanie mechanizmu klamki, nie pozwala na jej obrócenie przy ingerencji z zewnątrz.


Listwa podokienna, choć wykorzystywana przez naszą fabrykę na szeroką skalę, to dopiero teraz będzie dokręcana do każdego okna. Jej zalety, to między innymi: zabezpieczenie okna w transporcie ( podczas przeładunku okno stawiane jest na listwie ), ułatwienie montażu, uszczelnienie dolnego połączenia z murem.

4 Komentarze

Skip to comment form

 1. GRATULUJĘ, w czasach gdy większość producentów okien wykazuje tendencje do odchudzania swoich produktów, firma EMPOL podnosi sobie poprzeczkę? To robi wrażenie!

 2. Na rynku nie brakuje wytanionego produktu, są jak widzę tacy, którzy nie chcą budować marki na odpadach 🙂
  Tak trzymajcie, rynek potrzebuje mniej chińskich rozwiązań.

 3. Wszystko fajnie
  szkoda tylko ,że w Emopl nie dbają o szczegóły
  okucia super , profil niezły , ciepły montaż itp
  a wszystko montowane i skręcane na ” made in china \”
  wkręty nieokreślonej firmy i elementy montażowe również ( pewnie made in china )
  szkoda
  jakość tkwi w szczegółach !

  1. Witam, już sprostowuję żeby rozwiać wątpliwości 🙂
   Posiadany park maszynowy to nie jak Pan pisze „made in China” tylko urządzenia niemieckich firm Elumatec i Rotox. Wkręty natomiast dostarcza nam firma Winkhaus.
   Myślę że nie mamy się czego wstydzić, warto więc zweryfikować źródło tych nieprawdziwych informacji.
   Tak całkiem na marginesie, odnośnie samego „made in China”, to również można by długo podyskutować. Ogólnie przyjęło się, że co Chin to od razu dramatycznej wręcz jakości. Owszem, jeśli świat chce kupować badziewie to Chińczycy chętnie to dla świata wyprodukują, nie zapomnijmy jednak że ogromna część najnowszych technologii znajduje się właśnie w tym kraju i tam również powstaje spora część najwyższej jakości markowych produktów. Kto w Chinach był, ten wie że pod wieloma względami to my jesteśmy zacofani w stosunku do nich.

   Tak czy siak wielu „życzliwych” stara się rozpowszechniać różne mity i ciekawostki o innych firmach, lepiej jest sprawdzić stan rzeczy osobiście, zanim wysunie się błędne wnioski.
   Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge