Promocja na szyby energooszczędne

W tym miesiącu wprowadzone zostały do sprzedaży kolejne promocyjne szyby, których zastosowanie oraz właściwości chcielibyśmy wam przybliżyć.
Szyby te charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem przenikalności cieplnej. Czym jest zatem owy współczynnik. Według definicji „ jest to ilość ciepła, jaka przechodzi przez przegrodę przy różnicy temperatur po obu stronach przegrody wynoszącej 1˚C .„ Czyli w naszym przypadku to ilość ciepła która przechodzi przez szybę jeżeli na zewnątrz i wewnątrz będzie panowała niezmienna różnica temperatur wynosząca 1˚C.
SZKLENIE U=0,5
Pierwszym zespoleniem jest szyba która posiada wyjątkowo niski współczynnik przenikania ciepła na poziomie U=0,5. Jest to szyba 2-komorowa, która zbudowana jest z trzech tafli szkła 4mm oraz dwóch ramek międzyszybowych o szerokości 18mm z gazem argonem (4 / 18ar / 4 / 18ar / 4). Pakiet całego zespolenia wynosi aż 48mm. Czyli grubość tego zespolenia jest znaczna. Trzeba wziąć również pod uwagę, że nie ma możliwości zastosowania tego zespolenia do profili Komfort oraz Komfort Styl gdzie szerokość profila skrzydła jest zbyt wąski. Jednakże zespolenie to świetnie sprawdzi się w profilach Prestiż, Prestiż Styl oraz 5-komorowym Komfort Cava. Dzięki zastosowaniu w tym zespoleniu ciepłej ramki Swisspacer, ograniczymy ryzyko powstawania mostków termicznych oraz wyroszenia się pary wodnej wewnątrz pomieszczenia.


SZKLENIE SOLAR U=0,5
Kolejną propozycją jest zespolenie również o obniżonym współczynniku przenikania ciepła na poziomie U=0,54 wzbogacone dodatkowo o specjalne powłoki z tlenków metali na zewnętrznych taflach szkła, Planitherm ONE. Jest to również zespolenie 2-komorowe ze szkłem 4mm, o szerokości całkowitej 43mm. Ta wyjątkowa budowa tego zespolenia ogranicza bezpośrednie nagrzewanie się pomieszczeń od słońca o 33%. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania możemy zredukować zasłanianie okien roletami i żaluzjami w lecie, a w zimie ograniczyć wydatki na ogrzewanie. Zespolenie to również posiada w standardzie ciepłe ramki Swisspacer. Zespolenie to również stosujemy jedynie z profilami z linii Prestiż oraz z Komfort Cava..

4 Komentarze

Skip to comment form

 1. Witam, buduję domek, miałam zamiar zamówić okna i rolety zewnętrzne, bo większość okien jest od strony południowej. Zaciekawiła mnie wasza oferta, nigdzie nie spotkałam się z taką szybą, czy jeżeli kupię okna z szybą SOLAR O,5 to mogę zrezygnować z rolet?

  • Małgorzata Kumpicka on 4 maja 2010 at 07:46
  • Odpowiedz

  Witam.
  Szyba SOLAR U=0,5 ogranicza nagrzewanie się pomieszczenia od promieni słonecznych. W pokojach w lecie nie będzie tak gorąco, szyba ta również ich nie zaciemni.

  Jeżeli problem nagrzewania się pomieszczeń był by jedyną kwestią przemawiającą za roletami zewnętrznymi to wówczas można z nich zrezygnować.
  Pozdrawiam

 2. Witam,

  trzymam w reku ulotke firmy Internorm (austriacki producent okien, http://internorm.at/). W ofercie – okna potrojne wykonane z BIALEGO szkla pokrytego warstwa solarna, Uw 0,72, Ug 0,6, g=60%. Dziek temu w zimie ma byc cieplo i rownoczesnie jasniej, niz w przypadku zwyklych okien energooszczednych, co w lecie – tego nie pisza. Probowalam dowiedziec sie o tych oknach czegos wiecej, niestety pytani przeze mnie producenci nic o nich nie wiedzieli. Czy moze jest to wlasnie szklo energooszczedne? Jezeli tak, czy moglabym zamowic kosztorys na takie okna do budowanego wlasnie domku?

  Pozdrawiam

  • Małgorzata Kumpicka on 6 sierpnia 2010 at 15:01
  • Odpowiedz

  Witam,
  Nasze szkło posiada współczynnik Ug=0,54 , Uw=57%, g=0,37%.

  Dzięki zastosowaniu tego szkła będziemy mieli dobrą ochronę przed chłodem w zimie, oraz ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia w upalne dni. Warto również wziąć pod uwagę, że promienie słoneczne wiosną lub jesienią nie ogrzeją nam pomieszczenia i należało by dogrzać je innym sposobem.
  Ze względu na swój niski współczynnik jest to szkło energooszczędne. Kosztorys może Pani zamówić w dowolnym biurze handlowym firmy EMPOL.
  Zapraszam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

CommentLuv badge