Kilka słów o parku maszynowym

10 sierpnia 2012 2 przez admin

W naszej fabryce najważniejszą rolę odgrywa człowiek, jednak bez maszyny…
…nie wiele zdziała.

CZAS – jest obecnie jednym z najbardziej cenionych i jednocześnie poszukiwanych składowych życia  większości Polaków. Jeśli przełożymy to na firmę, okazuje się że ma on jeszcze większe znaczenie, prawie tak duże jak zadowolony klient. Właśnie z tego powodu, każda rozwijająca się firma inwestuje w rozwiązania, pozwalające na zaoszczędzenie cennego czasu.
Tym sposobem, w Empol-u stanęły dwie nowe maszyny (jedna szybsza od drugiej 🙂 . Pierwsza z nich to piła, która samoczynnie pobiera profile okienne i podaje do głowicy tnącej, tam trzy tarcze tną przyszłe okna z chirurgiczną dokładnością, zgodnie z zaprogramowaną optymalizacją. Profile następnie podawane są na stół, gdzie otrzymują naklejkę jednoznacznie identyfikującą powstały element.
Druga maszyna jest dedykowana do produkcji drzwi plastikowych i aluminiowych. W błyskawiczny sposób wierci wszystkie otwory potrzebne do wykonania konstrukcji. Choć wydaję się że to niewiele, to jednak oszczędność czasu i wysiłku jest duża.

Produkujemy wyłącznie z profili firmy Schüco, jest to najbardziej poszukiwany profil w krajach zachodnich, do których to eksportujemy znaczną część naszych produktów. Polscy inwestorzy również przekonali się do tego co najlepsze i popyt na okna Schüco szybko rośnie.
My już jesteśmy gotowi 🙂

Poniżej mała galeria opisanych maszyn.